DENIOS Globalt
DENIOS NUF
Arbins gate 2
0253 Oslo

Tel.: +47 22 23 85 00
E-Mail: info@denios.no
Internet: www.denios.no

Skreddersydde Aging-containere fra DENIOS sikrer stabile testmiljøer for Morrow Batteries i Arendal

Morrow Batteries i Arendal behøver sikre testmiljøer i sin utvikling av framtidens batterier. Dette innebærer blant annet å sikre oppbevaring i stabil temperatur døgnet rundt, over lengre tid. Med aging-containere fra DENIOS, spesielt tilpasset disse behovene, ble resultatet sikre og nøyaktige testmiljøer som har vist seg svært stabile over tid.

Trygge og stabile testmiljøer for utvikling av framtidens batterier

– Alle batterier som skal ut på markedet må gjennom omfattende tester. Blant annet lagrer vi dem over lengre tid, ved en viss temperatur. Det er en stor utfordring å skape et miljø med de rette forutsetningene som riktig temperatur og gjennomstrømming av luft over tid.  Vi må være sikre på at testene vi gjør er 100% pålitelige. I containerne som DENIOS har levert kontrolleres den innvendige temperaturen slik at de følsomme batteriene får det testmiljøet vi behøver, forteller Pavan Kumar Chodisetty som jobber med å sikre kvaliteten på batteriene som skal gå ut av fabrikken.

– Å velge en romløsning med containere ble en mindre investering enn om vi skulle bygget et eget lokale for denne typen tester. Det er også energieffektivt med mindre rom, og vi kan utvikle og teste mindre partier for seg selv, forteller Marcus Våle, R&D sjef hos Morrow Batteries.

Stabil løsning med lokal partner

–  De fire aging-containere som DENIOS leverte har et kraftig ventilasjonsanlegg på toppen, og den innvendige temperaturen kontrolleres og overvåkes kontinuerlig. Over en periode på 10 dager kunne jeg konstatere at avvikene var ubetydelige og testene kunne godkjennes. DENIOS hjalp oss med en fleksibel løsning som har levd opp til våre kravspesifikasjoner, og containerne har nå blitt en viktig del av vårt testmiljø og produksjonsprosess. Å kunne jobbe med en lokal partner på så kompliserte løsninger gjør at prosjektene går smidigere enn hvis vi skulle samarbeidet med leverandører lenger unna geografisk, avslutter Markus Våle.

Vi har i en tidligere artikkel skrevet om våre testcontainerne for mekaniske tester, som står utendørs på fabrikkområdet i Arendal.

Her er produktene og utstyret som ble levert:

Varmekammer

Konstante temperaturområder opptil 150 °C (høyere temperaturer på forespørsel). Kapasiteter fra 1 til 18 IBC palletanker eller 4 til 72 fat à 200 liter.

Til produktene

Systemcontainer

Oppbevaring av større mengder farlige stoffer i IBC-palletanker. Det leveres forskjellige versjoner, f.eks. for frostfri lagring av temperaturfølsomme stoffer eller med ekstra dybde.

Til produktene

Vi støtter ditt prosjekt hele veien til målet!

Ønsker du råd eller trenger du en behovsanalyse? Book et møte så går vi gjennom utfordringene dine og gir forslag til løsninger.

Rådgivning 22 23 85 00

Vil du vite mer?

Laster inn...
Vi hjelper gjerne til!

Kontakt oss ved å ringe, sende en e-post til info@denios.no eller fyll ut kontaktskjemaet så kommer vi tilbake til deg så snart som mulig.

Man-tors: 08:00-16:30 | Fre: 08:00-15:00